Panorama Warszawy, droga
Podróże

Jaki samochód wynająć w Warszawie, różne wymagania dla auta w kontekście Warszawy?

Wypożyczanie samochodów to usługa, która zyskuje na popularności, szczególnie w dużych miastach. Nie zawsze posiadanie auta jest opłacalne, szczególnie kiedy mieszka się w centrum Warszawy lub w dobrze skomunikowanej dzielnicy przy stacji metra. Czasem jednak samochód jest niezbędny. Naprzeciw oczekiwaniom takich osób wychodzą firmy oferujące wynajem pojazdów. Jakie auto warto wypożyczyć w Warszawie?

Jakie auto na wynajem sprawdzi się w Warszawie?

Podróżując po stolicy samochodem, musimy liczyć się z tym, że w godzinach szczytu będziemy musieli stać w korkach. Oznacza to, że przy wyborze auta na wynajem, lepiej zwrócić uwagę na pojazdy ekonomiczne, typowo miejskie. Takie zużywają mniej paliwa. Wśród takich samochodów wymienia się głównie te należące do klasy A. Są to niewielkie auta, które sprawdzą się podczas jazdy w dużym mieście. Łatwiej będzie też nimi zaparkować w centrum miasta.

Wypożyczenie samochodu w Warszawie – od czego zacząć?

Wypożyczenie pojazdu należy zacząć od przejrzenia ofert firm, które takie pojazdy udostępniają. Warto zwrócić uwagę na lokalizację wypożyczalni, najlepiej by miała ona punkty w istotnych miejscach w stolicy. Wynajem samochodów z warszawskiej wypożyczalni aut prowadzony jest zazwyczaj w kilku oddziałach w mieście, w tym w centrum i przy lotniskach. To umożliwia lepsze dopasowanie do potrzeb klientów, szczególnie tych podróżujących z innych miast lub krajów.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego samochodu. Jak już wspomnieliśmy, do jazdy po Warszawie sprawdzą się auta klasy A lub B. Takie pojazdy są też przeważnie tańsze. Warto zajrzeć do cenników wypożyczalni i to sprawdzić. Dobowy wynajem samochodu segmentu A jest tańszy w porównaniu do aut klasy premium czy SUV-ów. Warto też dopytać o ewentualne zniżki. Niektóre wypożyczalnie proponują promocyjne ceny przy wynajmie długoterminowym. Nieco droższe jest wypożyczenie auta rodzinnego. Większe samochody to większe koszty. Dodatkowo niektóre firmy oferujące wynajem, umożliwiają też wypożyczenie fotelików dziecięcych lub boksów na dach, co jest dodatkowo płatne.

Wynajem auta – na co uważać?

Decydując się na wynajem samochodu w Warszawie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest limit kilometrów. Niektóre wypożyczalnie wprowadzają ograniczenie przebiegu, co oznacza, że po przekroczeniu określonego limitu naliczane są dodatkowe opłaty. Nie wszystkie wypożyczalnie jednak to stosują. Biorąc pod uwagę, jak duża jest Warszawa, warto zadbać o tym, by nasze auto takiego limitu nie miało, szczególnie kiedy planujemy intensywnie korzystać z samochodu.

Kolejną sprawą jest kaucja. Niektóre wypożyczalnie pobierają jednorazową kaucję, która jest zwracana po odbiorze samochodu. Jest to rodzaj zabezpieczenia, na jakie decydują się niektóre firmy wynajmujące pojazdy. Ponadto warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie auta. Poza obowiązkowym OC część wypożyczalni decyduje się na dokupienie pakietu Assistance. Przeglądając oferty firm, dobrze jest sprawdzić, czy oferowana jest taka polisa, to daje nam większe zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.