sprzęty AGD
Ciekawostki

Jaki sprzęt AGD warto kupić używany, które AGD kupujemy często używane?

Wyposażenie domu czy mieszkania w sprzęty AGD nie jest tanie, a nawet najwyższej klasy urządzenie może się zepsuć. Co zrobić, gdy mechanizm nagle odmawia posłuszeństwa, a pieniędzy na nowy sprzęt brak? Z pomocą przychodzi możliwość zakupu używanego urządzenia. Sprawdź, jak zrobić to mądrze.

Jakie sprzęty AGD warto kupić używane? Gdzie szukać okazji?

Sprzęty AGD mogą być także nazywane artykułami gospodarstwa domowego. Jest to zbiorcza nazwa dla wszystkich urządzeń używanych powszechnie w naszych domach i mieszkaniach – pralki, suszarki, zmywarki, lodówki, odkurzacze, czajniki elektryczne, ekspresy do kawy, nawilżacze powietrza, depilatory czy suszarki. Zazwyczaj decydujemy się na zakup używanych urządzeń, których sklepowa cena jest bardzo wysoka, mają nieoczywiste, rzadko spotykane funkcje, pochodzą z unikalnych kolekcji lub od producentów, których produkty nie są łatwo dostępne. Warto podkreślić, że zakup każdego używanego sprzętu AGD może być nie tylko bardzo opłacalny, ale i przynieść wiele korzyści.

Poszukiwania tego typu artykułów warto zacząć od dokładnego sprawdzenia sieci. Używane AGD (sprzedajemy.pl) można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych oraz w social media np. na grupach czy profilach znajomych. Atrakcyjne oferty można znaleźć także „w realu”. W sklepach i marketach bardzo często znaleźć można tablice z ogłoszeniami mieszkańców. Przydatna w tym aspekcie może być także lokalna prasa oraz poczta pantoflowa. Ponadto warto zaznaczyć, że wciąż funkcjonują komisy, które w swojej ofercie posiadają używane AGD z Polski, jak i z zagranicy.

Dlaczego warto kupować używany sprzęt AGD?

Kupowanie używanego sprzętu AGD nie powinno być powodem do wstydu, bowiem nie zawsze tego typu produkty są gorsze czy mniej wartościowe. Zakup może przynieść wiele korzyści przyszłemu użytkownikowi. Pierwszą z nich jest zazwyczaj oszczędność pieniędzy, ponieważ AGD „z drugiej ręki” jest zazwyczaj tańsze niż fabrycznie nowe sprzęty. Bardzo często wystawiane na portalach ogłoszeniowych czy w mediach społecznościowych to produkty renomowanych producentów, które z pewnością posłużą dłużej niż nowe produkty nieznanych marek w tej samej cenie. Warto podkreślić, że wraz z rozwojem technologii naprawa sprzętów wszelkiego rodzaju staje się coraz mniej opłacalna, a czasem wręcz niemożliwa. AGD starszej generacji można dużo łatwiej i taniej naprawić, nawet samodzielnie w przypadku niewielkiej usterki. Nie zapominajmy także, że zakup używanego sprzętu AGD to bardzo przyjazne dla środowiska rozwiązanie.

Podczas zakupu kluczowe powinny być 3 aspekty:

  • ewentualna gwarancja producenta, gdy ktoś sprzedaje stosunkowo nowy sprzęt,
  • ogólny stan sprzętu,
  • klasa energetyczna, w przypadku dużego AGD.

Jak dbać o sprzęt AGD, by służył dłużej?

Właściwe używanie i konserwacja sprzętu AGD ma istotny wpływ na jego trwałość oraz niską awaryjność. Kluczem do zachowania urządzenia w świetnym stanie przez długi czas jest korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem oraz z instrukcją, gdzie producent zamieszcza tylko opis funkcjonalności urządzenia, ale i zalecenia pozwalające na uniknięcie awarii. Ponadto bardzo ważnym aspektem jest regularne mycie i czyszczenie sprzętu, zarówno z zewnątrz, jak i od środka, gdy jest to możliwe zgodnie ze wskazówkami. Podczas korzystania ze sprzętu AGD warto zwracać uwagę na wydawane przez niego dźwięki. Ich zmiana może świadczyć o początku awarii. Szybka reakcja, nawet gdy urządzenie jeszcze działa, pomoże uniknąć większej awarii lub całkowitego zniszczenia AGD. Ostatnią z niezwykle ważnych kwestii jest właściwe umiejscowienie urządzeń – duże powinny stać na płaskiej powierzchni, a wszystkie należy przechowywać z dala od źródeł ciepła. W przypadku niektórych artykułów gospodarstwa domowego należy bezwzględnie unikać zalania cieczami, jednak takie informacje z pewnością zostaną uwzględnione w instrukcji obsługi.

3 myśli w temacie “Jaki sprzęt AGD warto kupić używany, które AGD kupujemy często używane?”

  1. Wkrótce czeka mnie meblowanie domu. Zastanawiałam się, czy kupować AGD używane, bo budżet się ledwo spina. Jednak nie… To nie dla mnie. Nowe to nowe – pełna gwarancja. Z używanym sprzętem jest tak, że nie wiadomo, kiedy się posypie i jak było użytkowane.

  2. zależy co, blender można kupić używany czy suszarkę do włosów w już oczyszczacz powietrza ja brałem nowy od firmy Mateko (to ta firma co reprezentuje polskie oczyszczacze powietrza w Berlinie na targach IFA)

  3. Ja zawsze kupuje z drugiej ręki, wychodzę z założenia, że jak ktoś coś sprzedaje i to dalej działa, to znaczy że podziała jeszcze trochę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.