karta bankowa nad laptopem
Finanse

Jak nie przegapić promocji na konta bankowe?

Promocje na konta bankowe to niemalże codzienność. Banki kuszą nas nagrodami i bonusami pieniężnymi za otwarcie konta. Wielu z nas uczyniło z tego sposób na dodatkowy zarobek. Tylko co zrobić w tym zabieganym świecie, by nie przegapić najlepszych promocji bankowych?

Najkorzystniejsze konta bankowe

Konto osobiste jest nam potrzebne do codziennego funkcjonowania. Dzisiaj większość z nas otrzymuje wynagrodzenie lub zasiłek przelewem na ROR. Pieniądze na koncie osobistym pozwalają również na opłacanie wszelkich rachunków, robienie zakupów online, płacenie bezgotówkowo za zakupy w sklepach stacjonarnych.

Skoro konto w banku jest tak niezbędne, nie powinno być dobrem, za które przychodzi nam jeszcze zapłacić. Właśnie dlatego warto szukać ofert banków, które proponują darmowe konto osobiste. Jak tego dokonać? Popularne, a przede wszystkim darmowe konta bankowe, ich ranking, znajdziesz na bankier.pl. Dzięki zebraniu propozycji bankowych w jednym miejscu można w szybki i prosty sposób porównać je ze sobą.

Warto wiedzieć, że choć z pozoru potrzebne jest jedno konto bankowe, to nie oznacza, że tylko na jednym trzeba poprzestać. Zwłaszcza że banki oferują dzisiaj promocje na konta bankowe, dzięki którym można nie tylko założyć darmowy rachunek osobisty, ale i otrzymać za to prezent. Takie promocje bankowe najczęściej są ograniczone czasowo i w ich ramach można założyć określoną pulę ROR-ów. Dlaczego?

Dlaczego promocje na konta bankowe są limitowane?

Skoro banki chcą pozyskiwać klientów i oferują im bezpłatne konta bankowe, za które jeszcze dostaje się nagrody, to dlaczego ograniczają czasowo promocje i je limitują?

Pierwszym powodem jest to, że zainteresowanie takimi promocjami bankowymi wzrosło. Dawniej każdy miał jedno konto i to mu wystarczało. Nawet jak pojawiły się promocje na konta za zero złotych, to i tak nie było argumentów za tym, by mieć więcej niż jeden rachunek. Stąd pomysł banków, by nagradzać nowych klientów. Klienci to podchwycili i zrobili z tego sposób na zarobek.

Choć początkowo bonusy pieniężne nie były tak wysokie, jak dzisiaj. Wynosiły kilkadziesiąt złotych, a dzisiaj 100 zł to niemalże minimum. Właśnie dlatego nawet niedowiarki, czytając w sieci historie osób, które otrzymują nagrody za zakładanie kont lub wręcz mają dzięki temu dodatkowy zarobek, zaczęły chętnie korzystać z promocji na konta bankowe.

To sprawiło, że dzisiaj bank organizując akcję promocyjną z bonusami za założenie rachunku osobistego, musi liczyć się z tym, że będzie wielu chętnych na taki zysk. Aby móc poradzić sobie z napływem wniosków i ich weryfikacją oraz zmieścić się w budżecie przeznaczonym na konkretną akcję, konieczne jest wprowadzenie ograniczeń. Najczęściej są one terminowe, ale i limitowane.

Dlaczego promocje na konta bankowe są ograniczone czasowo?

Kolejnym powodem wprowadzenia ograniczeń na konta osobiste jest marketing. Dlaczego? Jak to rozumieć? W sytuacji, gdy bank wprowadza nową ofertę, która nie jest ograniczona czasowo, informacje w mediach na jej temat pojawiają się głównie raz – w momencie startu i czasami w ramach przypomnienia.

Promocje ograniczone czasowo i limitowane sprawiają, że jest o nich głośno. W sieci pojawiają się nie tylko wzmianki podczas startu promocji, ale prawie każdego dnia, by podsumować ilość wniosków, które napłynęła, ponaglić niezdecydowanych, wyjaśnić raz jeszcze, dlaczego dana opcja jest opłacalna. Szum informacyjny wokół konkretnej terminowej promocji jest ogromny. Banki mają więc świetną reklamę. A co na tym zyskują klienci? Przede wszystkim świadomość, że nie ma co zwlekać, bo można na tym może niekoniecznie stracić, co po prostu nie zyskać pieniędzy, które są na wyciągnięcie dłoni.

Jak nie przegapić promocji na konta bankowe?

Wiemy już, że banki w celu pozyskania nowych klientów oferują bezpłatne konta bankowe, a za ich założenie nagradzają bonusami pieniężnymi i/lub nagrodami rzeczowymi, które jakby nie patrzeć również można spieniężyć. Mamy też świadomość, że bankowe promocje są ograniczone czasowo i limitowane. Co więc zrobić, żeby nie przegapić promocji na konta osobiste? Jest kilka sposobów.

Blogi o promocjach bankowych

Przede wszystkim warto czytać blogi poświęcone promocjom bankowym. To na nich mamy nie tylko wzmianki o ofertach banków, ale i wyjaśnienia wszystkich kwestii związanych z daną propozycją, w tym omówione warunki, jakie należy spełnić, żeby otrzymać wszystkie nagrody. O jakich blogach mowa? O promocjach bankowych piszą na blogu Bankiera, ale godny polecenia jest również LiveSmarter w pełni poświęcony promocjom bankowym, JakDorobić, Bankobranie i wiele, wiele innych.

Kanały RSS blogów o promocjach na konta osobiste

Śledzenie wpisów na blogach może być jednak bardzo czasochłonne. Nie zawsze ma się czas, żeby w ogóle usiąść przed komputerem, a co dopiero przeglądać strony o promocjach bankowych w poszukiwaniu nowych wzmianek. Przez to można stracić okazję. Były takie akcje promocyjne na konta bankowe, które skończyły się po 24 godzinach, 7 godzinach, a nawet… niespełna 2,5 godzinach. To szokujące! To fakt… Promocje te były jednak na tyle atrakcyjne, że bardzo szybko wyczerpany został limit wniosków. Właśnie dlatego warto być na bieżąco z nowościami, jakie pojawiają się na stronach. Najprościej osiągnąć to można, korzystając z kanałów RSS. Wystarczy w tym celu na komputerze i/lub w telefonie zainstalować program do RSS, dodać do niego ulubione strony i czekać. Aplikacja powiadomi o nowych wpisach.

Social media banków i blogów o promocjach bankowych

Alternatywą dla kanałów RSS jest śledzenie blogów o promocjach bankowych i stron banków w ich social mediach, a więc na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Tam z pewnością tuż po publikacji wpisu o nowej akcji promocyjnej banku pojawi się o nim wzmianka. Jak wiadomo – scrollujemy social media niemalże w każdej wolnej chwili. Tutaj jednak ważna uwaga. Da się przegapić posty w social mediach. Warto więc skorzystać z ustawień aplikacji, które umożliwiają włączenie powiadomień o wpisach.

Newslettery o promocjach banków na konta osobiste

Kolejną możliwością zadbania o to, by być na bieżąco z promocjami bankowymi na konta osobiste i inne produkty finansowe, jest zapisanie się do newsletterów. Bankier ma specjalnie w tym celu przygotowywany newsletter „Prześwietlamy promocje”. Zapisać się też można na otrzymywanie maili od twórców blogów poświęconych tematyce promocji bankowych. Zwłaszcza jeśli zdecydowanie częściej sprawdzamy maile niż social media, czy aplikacje RSS.

3 myśli w temacie “Jak nie przegapić promocji na konta bankowe?”

  1. Promocje są korzystne ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. U mnie w banku non stop wysyłają powiadomienia o najlepszych kontach albo kredytach i powiem szczerze, że zaczyna mnie to już denerwować… Wiadomo, że chcą dla klienta jak najlepiej ale takie ciągłe reklamy mogą zniechęcić… Poważnie.

  2. Ja z kolei mam wrażenie, że takie promocje dla stałych klientów są zwykle kiepskie, najlepsze oferty kierowane są do nowych osób, żeby je przyciągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.