Kryptowaluta bitcoin
Finanse

Jak działa kantor Bitcoin? Gdzie kupisz i sprzedasz Bitcoiny?

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta, która pojawiła się na rynku trochę ponad 10 lat temu i całkowicie zrewolucjonizowała postrzeganie inwestycji i finansów. Działa ona niezależnie od światowych instytucji, w tym banków i rządów, co pozwala na prowadzenie transakcji bez udziału osób trzecich. Czym właściwie jest Bitcoin? W jaki sposób można go kupić lub sprzedać? W czym pomoże kantor Bitcoin?

Czym jest Bitcoin?

Historia powstania waluty Bitcoin sięga 2009 roku, kiedy to została wprowadzona przez tajemniczą osobę lub grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto – do dziś nie wiadomo, kto się pod tym kryje. Jest to twór, który funkcjonuje w wersji cyfrowej, a podstawą jest zdecentralizowana baza danych sieci peer–to–peer. W ten sposób transakcje są zawierane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i pewnością, że zostaną one wykorzystane tylko raz.

Do ich operowania nie wykorzystuje się żadnych instytucji państwowych czy jednostek administracyjnych, przez co możliwe jest bezpośrednie dokonywanie transakcji pomiędzy wybranymi osobami, z zachowaniem pełnej anonimowości. Jest to zupełnie nowy system płatności – niezależny, zdecentralizowany, bez pośredników i w pełni bezpieczny.

Skąd czerpać wiedzę na temat Bitcoinów?

Powszechnie wiadome jest, że Bitcoin to wirtualna waluta, która daje sporo możliwości, jednak wiele osób wciąż nie bardzo rozumie, na jakiej zasadzie to działa. Wiele informacji można zasięgnąć w internecie, co może pomóc w zrozumieniu tego zagadnienia krok po kroku. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie pojęcia, jak czym jest Bitcoin, jak działa, w jaki sposób się go nabywa i sprzedaje.

Przy tych ostatnich pytaniach, odpowiedzią może być kantor, który pokazuje kursy kupna i sprzedaży oraz oferuje informacje o innych kryptowalutach, jak kantorbitcoin.pl. W sieci można znaleźć takich stron wiele, wcześniej jednak dobrze jest zasięgnąć wiedzy o nich.

Czym jest kantor Bitcoin?

Kantor Bitcoin czy też po prostu kantor kryptowalut to pewna alternatywa dla standardowych giełd, których największą zaletą jest ich prostota. Do wyboru mamy zarówno te w wersji stacjonarnej, jak i internetowej, choć większą popularnością cieszą się te drugie. Chcąc więc kupić bądź sprzedać kryptowalutę, warto skorzystać właśnie z takiego rozwiązania, po które może sięgnąć każdy. Dodatkowo strony te w czasie rzeczywistym pokazują kursy poszczególnych walut wirtualnych oraz oferują dokładne informacje na temat tego rodzaju inwestycji. To także gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Jak działa kantor Bitcoin?

Korzystanie z kantoru kryptowalut nie jest skomplikowane. Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę, następnie zapoznać się z dostępnymi na niej opcjami, w tym możliwością kupna oraz sprzedaży waluty Bitcoin. Aby dokonać zakupu, należy w odpowiednim miejscu określić kwotę, którą chcemy wykorzystać i zostanie ona przeliczona na konkretną wartość BTC. Następnie należy podać adres e-mail oraz adres portfela Bitcoin, na który zostanie przelana wybrana kwota. To ważne, aby przed dokonaniem podobnych transakcji założyć taki portfel!

W odwrotnym kierunku, czyli w momencie, gdy chcemy wymienić kryptowalutę na złotówki, wówczas konieczne jest podanie kwoty w BTC, która zostanie przeliczona oraz trzeba wpisać numer rachunku bankowego, na które kantor ma przelać pieniądze.

Zalety i wady kantoru kryptowalut

Kantory Bitcoin rzecz jasna umożliwiają wymianę nie tylko tej, ale i wielu innych kryptowalut. Ich największą zaletą jest to, że można dokonać kupna i sprzedaży w szybki i prosty sposób, dodatkowo z zachowaniem anonimowości. Minusem może być z kolei to, że ceny kursów zazwyczaj się nieco wyższe niż w przypadku giełd.

Jest tak, ponieważ zarabiają one właśnie na różnicy kwot między sprzedażą a kupnem. Sama transakcja z kolei jest stosunkowo szybka, ponieważ od momentu zlecenia przelewu, czas oczekiwania trwa nie dłużej niż kilka do kilkunastu minut. W sytuacjach większego przeciążenia serwerów może się to jednak przedłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.