Leżaki ogrodowe technorattanowe
Ciekawostki

Rodzaje leżaków ogrodowych – jaki leżak na balkon, jaki do ogrodu, jaki na basen?

Leżaki ogrodowe cieszą się dużą popularnością nie tylko w ogrodach, ale i na balkonach czy basenach. Są nie tylko ciekawą ozdobą otoczenia, ale sprawują też praktyczną rolę w celach relaksacyjnych i wypoczynkowych. Na rynku ich wybór jest całkiem spory dlatego, zanim zdecydujemy się na taki zakup, warto zorientować się w ich rodzajach.

Jaki leżak ogrodowy wybrać?

Można byłoby pomyśleć, że zakup leżaka ogrodowego nie powinien sprawiać większych kłopotów, ale nic bardziej mylnego. Z racji dużej różnorodności, jaka występuje na rynku, nie jest to takie proste.

Do wyboru mamy leżaki składane, proste, plażowe, ogrodowe… zazwyczaj za tymi nazwami kryje się praktycznie to samo, a różnice, jakie między nimi występują, dotyczą przede wszystkim sposobu wykonania, a konkretnie tworzyw, z jakich zostały zrobione. Leżaki ogrodowe z różnych materiałów ma w ofercie sklep Meblobranie, można więc zapoznać się bliżej z ich funkcjonalnością i przeznaczeniem. Poniżej z kolei warto poznać kilka popularnych typów i dowiedzieć się, gdzie najlepiej się sprawdzają.

Leżaki ogrodowe

Leżaki z technorattanu

Technorattan to materiał, który od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością. Wykonuje się z niego eleganckie meble ogrodowe, które cieszą oko swoją stylowością, jednocześnie charakteryzują się dużą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne, są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają impregnacji. Jest to sztuczne tworzywo, które strukturą przypomina wiklinę, jednak od niej mocniejszy. Leżaki z technorattanu mogą przybrać różną formę – prostą, przypominającą leżaki basenowe, łatwe do przenoszenia i składowania, a także bardziej toporne, formą podobną bardziej do tapczanów, z dodatkowymi poduchami dla wygody i regulacją podgłówka.

Leżaki drewniane

Często wybieranym materiałem na leżaki jest także drewno, które świetnie sprawdza się szczególnie w przydomowych ogródkach. Drewno zazwyczaj wydaje się tworzywem wytrzymałym, ale wszystko będzie zależało od jego rodzaju, do wyboru zazwyczaj mamy albo leżaki wykonane z drewna krajowego, albo egzotycznego. Dodatkowo wymagana jest także regularna impregnacja, ponieważ długotrwałe wystawienie na słońce, deszcz czy mróz będzie im szkodziło. Z tego też względu leżaki te nie nadają się do postawienia ich w okolicach basenów i innych zbiorników wodnych.

Leżaki metalowe i aluminiowe

Kolejnym popularnym materiałem wykorzystywanym przy produkcji leżaków ogrodowych i basenowych jest metal oraz aluminium. Metal jest cięższy, więc i bardziej stabilny, choć ciężko go przenosić, aluminium jest lżejsze, ale nie ustępuje wytrzymałości metalowi. Zazwyczaj materiały te tworzą jedynie szkielet dla konstrukcji leżaka, na którym siedzisko wykonane najczęściej z wytrzymałej tkaniny. To jeden z częściej wybieranych produktów przez klientów, z racji swojej funkcjonalności. Jedyny minus – wybierając konstrukcję metalową, należy ją co jakiś czas zabezpieczać przed korozją.

Leżaki plastikowe

Dużą popularnością cieszą się także leżaki plastikowe, które często można spotkać w przydomowych ogrodach, na balkonach, a także przy basenach. Mają lekką konstrukcję i mogą przybierać najróżniejsze kształty, jednak ich największym minusem może być niezbyt duża wytrzymałość. Dodatkowo ich wygląd jest raczej mało stylowy, więc jak ktoś ma pięknie urządzony ogród, plastik może się z tym kłócić. Plusem jest za to cena – ze wszystkich przedstawionych wyżej rodzajów leżaków, te plastikowe są najtańsze, są też łatwe w czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.